letáky
Letáky

Ako vytlačiť leták?

Dobrý projekt letáku, ktorý priláka zákazníkov, je rovnako dôležitý ako papier, na ktorý bude vytlačený. Nižšie sú uvedené základné parametre, ktorým by ste mali venovať pozornosť pri tlači letákov.

Aký papier použiť na leták?

Pri výbere papiera, na ktorý sa bude tlačiť náš leták, je potrebné venovať pozornosť jeho plošnej hmotnosti. Čím je presne plošná hmotnosť? Všeobecne povedané, je to hmotnosť papiera na meter štvorcový. Čím vyššia je hmotnosť, tým je papier tvrdší a odolnejší, a tým je lepšia kvalita.

 

Letáky sa najčastejšie tlačia na kriedovom papieri s plošnou hmotnosťou 130 až 250 g a na ofsetovom papieri s plošnou hmotnosťou  90 až 240 g. Kriedový papier je drahší ako ofsetový papier, je však oveľa trvanlivejší a oveľa efektívnejší. Je k dispozícii v matnej a lesklej forme. Kriedový papier, na rozdiel od ofsetového papiera, umožňuje obojstrannú tlač.

 

Ofsetový papier nie je povrchovo upravený a používa sa hlavne v tlači informačných novín, brožúr alebo letákov, predovšetkým z dôvodu primeranej ceny. Zvyčajne sú na ňom vytvárané jednostranné výtlačky.

Aký formát a typ letáku?

Pri tlači letákov je potrebné zohľadniť formát a typ letáku: obyčajný (neskladaný) alebo skladaný. Bežný leták vo forme jedného listu papiera je praktickým riešením – umožňuje zmestiť veľa obsahu – pri zachovaní malého formátu, ktorý umožňuje jeho zloženie a skrytie v kabelke alebo vo vrecku. Ak má leták prezentovať bohatú ponuku, početné fotografie a grafiku, oplatí sa investovať do skladaného letáku, ktorý umožní naplánovať a zmestiť veľké množstvo obsahu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *